Turtingieji ir turintieji ypatingą statusą papuošalus naudoja tam, kad išsiskirtų minioje žmonių. Vyrai dažnai nešioja mayvius auksinius papuošlaus, moterys - prabangius vėrinius. Tačiau paprasti žmonės puošiasi tiesiog norėdami būti gražesniais, suformuoti savo įvaizdį. Todėl formuojant stilių ir įvaizdį labai svarbus yra tinkamas papuošalų pasirinkimas, jų derinimas su drabužiais. Kartais bėda būna ne neteisingai pasirinkti papuošalai, o tiesiog persistengimas puošiantis - kartais užtenka vos kelių nedidelių akcentų. Apsikrovimas visais savo turimais papuošalais tikrai nėra geras pasirinkimas. Papuošalus reikia derinti prie drabužių. Papuošalus rinktis reikia pagal tai kur juos nešiosite - darbe, mieste ar šventės metu. Darbe papuošalai negali kliudyti atlikti tiesioginių pareigų. Pavyzdžiui dirbant fizinį darbą laisva apyrankė tikrai kliudys. Be to papuošalai yra įvaizdžio formavimo priemonė, todėl jie gali padėti formuoti tiek konservatyvų, tiek šiuolaikišką stilių. Todėl dirbant konservatyvų darbą, nederėtų darbo metu nešioti spalvingų iššaukiančių papuošalų.
Papuošalai dažnai pasirenkami kaip dovana. Viena dažniausių klaidų - stengimasis padovanoti kuo didesnį papuošalą. Žmogus tikrai nesijaus laimingesnis jei vietoje mažo gražaus pakabuko gaus didelį, masyvų, kuris prie nieko nedera, o ir nešioti jį nepatogu.
Labai svarbus yra auskarų pasirinkimas, nes tai labiausiai matomas papuošalas. Auskarus rinktis rekomenduojama pagal veido formą. Jei veidas apvalesnis, tada pailgi auskarai suteiks jam siaurumo vaizdą. O jei veidas pailgas, tada apvalūs auskarai suteiks veidui putlumo, pilnumo.